Wycieczka do Lublina

Dnia 27 lutego 2018 roku uczniowie klas III-VII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Giełczwi wybrali się na wycieczkę do Lublina. O godzinie 6.30 wyruszyliśmy w trasę pod uważnym okiem opiekunów Pani Anny Prus, Pani Agnieszki Puchali, Pani Ewy Wójcik oraz Pana Marcina Szoździńskiego. Mimo tak wczesnej godziny wszystkim było bardzo wesoło.

Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko. Uczniowie z wielką radością wchodzili na taflę lodu. Niektórzy byli tam pierwszy raz, więc osoby, które na lodowisko weszły po raz kolejny pomagały im w nauce. Pomimo licznych upadków, nikt nie tracił uśmiechu na twarzy.

Po harcach na lodowisku mieliśmy przerwę na posiłek i drobne zakupy w Felicity.     O godzinie 11.10 zaczął się seans pt.:,, Cudowny Chłopak’’. Film opowiadał o chłopcu ze zniekształconą twarzą oraz o zachowaniu ludzi wobec tych, którzy wyglądają gorzej od innych. Po jego obejrzeniu uczniowie zrozumieli, że ludzi powinniśmy oceniać po charakterze, a nie po wyglądzie. Po zakończeniu seansu pojechaliśmy do szkoły, gdzie rodzice już czekali, żeby odebrać swoje dzieci.

Zmęczeni, ale szczęśliwi i zrelaksowani wróciliśmy do domu ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości powtórzyć.

Tekst Ksenia Kasperska, Klaudia Hajduk, Natalia Pawłat