Rok szkolny 2016/2017Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016r odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. Na początku głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Bartnik-Zając. Następnie odbyła się część artystyczna upamiętniająca kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej przygotowana pod kierunkiem Pani Ewy Wójcik.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystej akademii zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Podczas uroczystości Pani dyrektor Agnieszka Bartnik-Zając złożyła życzenia swoim współpracownikom oraz uczniom,  a także wręczyła nagrody i podziękowania wyróżnionym nauczycielom. Słowa życzeń skierowała też do społeczności szkolnej przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie pod opieką Pani Anny Prus zaprezentowali  program artystyczny pt. „Szkoła na wesoło”. Wszystko to dla nauczycieli w podzięce za trud włożony w wychowanie i nauczanie uczniów  oraz dla pracowników szkoły za ich ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania.


Ślubowanie klasy I

Dnia 21 października 2016 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. W uroczystości tej wzięła udział klas pierwsza, Pani dyrektor Agnieszka Bartnik-Zając, grono pedagogiczne, uczniowie oraz zgromadzeni rodzice i goście uczniów naszej Szkoły.

Klasa pierwsza pod opieką wychowawczyni Pani Elżbiety Bochniak przygotowała na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Po krótkim przemówieniu Pani dyrektor, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką oraz wręczyła okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymację szkolną. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Na koniec Pani Elżbieta Bochniak wręczyła upominki uczniom klasy pierwszej oraz dołączyła się do życzeń Pani dyrektor. Następnie rodzice wraz z uczniami udali się do klasy na poczęstunek.


Śniadanie Daje Moc

W dniu 8 listopada 2016 roku uczniowie klasy 0-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Giełczwi wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc”. W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, zaopatrując ich w zdrowe artykuły spożywcze. Na początku uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny o zdrowym odżywianiu, następnie wspólnie przygotowali posiłki. W ramach prowadzonej akcji dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka.


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Puchali.

Scenariusz akademii obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie z klasy VI przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju z czasów, gdy Polska utraciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata.

Zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne wprowadziły słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. Na koniec Pani dyrektor podziękowała artystom za występ.


JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

W świątecznej atmosferze 21 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem  Pani  Elżbiety Bochniak. Uroczystość uświetniło wspólne śpiewanie kolęd.  Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy.  Były to chwile pełne magii, uroku i radości.


Życzenia bożonarodzeniowe

Z serca płynące życzenia pokoju, miłości i radości, którą będziecie mogli dzielić się z innymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzy całej społeczności szkolnej Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rada Rodziców


Zabawa choinkowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę – 14 stycznia. Podczas zabawy uczniowie mieli zapewnione trzy godziny zabawy z profesjonalnym dj-em, który dbał o to, by dzieci doskonale bawiły w rytmach muzyki.

Dj prowadził konkursy zachęcając do grzecznej zabawy bez agresji, przepychania się, bez użycia siły. Na zabawę przybył również święty Mikołaj, który wręczył dzieciom słodycze. Obecna była także chodząca maskotka, która pokazywała uczniom właściwe, wartościowe wzorce godne naśladowania.                                              

Podczas zabawy organizowane były przez animatorów konkursy tematyczne negujące agresywne zachowania. Kolejną atrakcją było malowanie twarzy i robienie tatuaży przez artystów specjalnymi kolorowymi farbkami. Na buziach dzieci pojawiły się min. tygryski, słoneczka, kotki i serduszka.

Następnie klaun zachęcił uczestników do wspólnego skręcania balonów i tworzenia przepięknych zwierzątek oraz kwiatków. Każdy kto brał udział w konkursie otrzymał na pamiątkę swe dzieło. Inne nagrody to: malowanki, maskotki i słodycze.       Zabawa była wspaniała. Wszyscy wesoło się bawili. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej choinki!

Zabawa możliwa była do zrealizowania dzięki funduszom przyznanym przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Ferie zimowe

W dniu 16.01.2017r. rozpoczynają się długo wyczekiwane ferie zimowe. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.


Kolędowanie z klasą VI

Na szczęście, na zdrowie na ten Nowy Rok…!

Dnia 2 stycznia 2017r. uczniowie klasy VI rozpoczęli szkolne kolędowanie. Najpierw przygotowali (pod kierunkiem pani Agnieszki Bartnik-Zając) klasowy koncert kolęd, następnie zaś w pięknych przebraniach rozpoczęli kolędowanie. Odwiedzali swoich młodszych kolegów i koleżanki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pięknie śpiewając kolędy oraz składając wszystkim noworoczne życzenia!!


Kulig

W piękny słoneczny poniedziałkowy dzień uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Wysokiem wspólnie z uczniami klas III,IV,V,VI Szkoły Podstawowej w Giełczwi, wybrali się na kulig konny do Batorza. Podczas jazdy saniami dzieci świetnie się bawiły pośpiewując piosenki o zimie i były zachwycone pięknem przyrody. Dodatkową atrakcją były wspólne zjazdy na workach i pontonach z górki. Po męczących atrakcjach dzieci pożywiły się pieczoną kiełbasą i gorącą herbatą. Opiekunami wyjazdu byli: AnnaOleszek-Oszust, Agnieszka Puchala i Marcin Szoździński.


Powiatowy Przegląd Jasełek w Krzczonowie

W dniu 31 stycznia uczniowie naszej szkoły tradycyjnie  już  jak co roku wzięli udział w XII Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Krzczonowie pod Patronatem  Starosty Lubelskiego, Wójta Gminy Krzczonów oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Na scenie zaprezentowało się kilkanaście grup jasełkowych zróżnicowanych wiekowo z całego powiatu lubelskiego. Nasi uczniowie jak zwykle brawurowo zaprezentowali swoje przedstawienie czego dowodem były liczne brawa oraz indywidualne nagrody rzeczowe dla uczniów przedstawiających wysoki poziom aktorski, odznaczający się odpowiednim ruchem scenicznym oraz ogólnym wrażeniem artystycznym. Nagrody rzeczowe za kreowany wizerunek otrzymali : Natalia Pawłat za rolę Jagny, Kacper Margol za rolę Hetmana, Nikola Biniaszewska za rolę Aniołka, Daniel Kwiatosz za rolę Pasterza, Brajan Kasperski za rolę Heroda oraz Oliwia Bartoszek za narratora. Jury  jednocześnie podkreśliło, że wszyscy uczniowie z naszej szkoły zawsze mają przepiękne, misternie  wykonane i oryginalne stroje odpowiednie do swoich ról. Jest to zasługa rodziców dzieci którzy zawsze stają na wysokości zadania. Każdy zespół otrzymał oprócz braw i nagród rzeczowych także pamiątkowe statuetki od organizatorów dla szkoły oraz dyplomy i podziękowanie dla opiekunki pani Elżbiety Bochniak  za przygotowanie dzieci. Tak nam się spodobał przegląd, że za rok pojedziemy znowu.


Konkurs na najładniejsza zakładkę do książki

Pani Agnieszka Bartnik – Zając zorganizowała oraz przeprowadziła konkurs biblioteczny na najładniejszą zakładkę do książki.

  Dnia 7 lutego 2017 r. powołana komisja rozstrzygnęła konkurs i wyłoniła zwycięzców. Przy ocenie prac pod uwagę brana była pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystywanych do wykonania zakładki, oryginalność oraz estetyka.

  Komisja przyznała następujące miejsca:

Kategoria klas I – III

I miejsce  – Łucja Dmitrowicz

                –   Natalia Pawłat

II miejsce    – Klaudia Pielecha

                   – Kinga Pielecha

III miejsce –  Natalia Ziętek

                 – Karolina Suszek

Kategoria klas IV – VI

I miejsce   – Patrycja Romanek

II miejsce – Klaudia Hajduk

  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.


,,Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym’’

Dnia 9 lutego 2017 r. w ramach działań informacyjno – promocyjnych

 ,, Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” odbyła się w naszej szkole prelekcja wygłoszona przez pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas  I – VI oraz pani dyrektor i nauczyciele.

Oprócz bardzo ciekawej prelekcji uczestnicy obejrzeli filmy, które przedstawiały zagrożenia występujące podczas prac w gospodarstwach rolnych oraz pokazywały jakich prac nie powinny wykonywać dzieci do lat 16. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wykładowcy oraz prowadziły dyskusję. Uczniowie otrzymali różnego rodzaju materiały, np. broszury, komiksy i opaski odblaskowe, zaś najbardziej aktywne osoby  w nagrodę – długopisy z logo PIP.


Dzień Babci i Dziadka

W Szkole Podstawowej w Giełczwi zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 15 lutego   2017 rokuw naszej szkole odbyła się ta  wspaniała impreza. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości ciepłymi słowami.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z klas 0, I i II oraz III  zaprezentowały część artystyczną. Były to wzruszające wiersze oraz piosenki mówiące o miłości do dziadków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występie odśpiewano 100 lat drogim gościom, następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.  Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.


Uroczyste pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów

16 lutego 2017 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści po krótkim sprawdzeniu umiejętności czytania złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki. Zostały im założone również karty biblioteczne. Pani dyrektor Agnieszka Bartnik – Zając wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się ze zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru. W tym dniu uczniowie mogli też wypożyczyć swoje pierwsze książki – co najbardziej ucieszyło nowych czytelników.


Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej szkole. Uroczysty apel pt. „Z kobietami źle. Bez nich jeszcze gorzej” przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Roberta Rzeźnika. Wesoły program wprowadził wszystkich w dobry humor.


Maks Matematyczny

9 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się III edycja internetowego i interaktywnego konkursu matematycznego „Maks Matematyczny”. W konkursie udział wzięło 9 uczniów, którzy przez 60 min rozwiązywali zadania w formie gier matematycznych. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. W naszej szkole koordynatorem konkursu była pani Anna Prus.


Misterium

Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku.

12 marca 2017 r. w naszej szkole wystawiono „Misterium Męki Pańskiej”. Mottem tegorocznego przedstawienia, nawiązującego do przeżywanego przez nas Wielkiego Postu i zbliżających się Świąt Wielkanocnych były słowa –  „Zbawienie przyszło przez krzyż”.  Celem Misterium Wielkanocnego było przedstawienie wydarzeń związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, wzbudzenie szacunku wobec wiary i religii katolickiej, pobudzenie do aktywności twórczej. Przedstawienie nawiązywało do męki pańskiej oraz zachęcało do odnowy życia i czynienia dobra.

Po występie uczniowie oraz dyrektor szkoły Pani Agnieszka Bartnik-Zając złożyli życzenia wielkanocne.

Misterium wystawili uczniowie klasy IV – VI pod kierunkiem Pani Anny Prus.


Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Ciepłych, pogodnych

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

pełnych wiary, nadziei i miłości

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

życzą

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie oraz Rada Rodziców


Spotkanie dla rodziców

W dniu 27.03.2017 r w szkole odbyło się spotkanie dla rodziców. Podczas spotkania p. Elżbieta Bochniak i p. Anna Prus przedstawiły referat na temat ,,Dzieci w świecie gier komputerowych” z którego rodzice mogli dowiedzieć się między innymi o zagrożeniach i skutkach wynikających z użytkowania przez dzieci nieodpowiednich gier komputerowych, usłyszeć wskazówki  dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych przez dzieci czy dowiedzieć się w jaki sposób wybrać odpowiednią grę dla dziecka.


Twój Dar Serca dla Hospicjum

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na rzecz potrzeb chorych dzieci z Lubelskiego Hospicjum imienia Małego Księcia.

W tym roku otrzymane wsparcie finansowe zostanie przeznaczone, m.in. na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla Podopiecznych, sprzętu medycznego, naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego, pomoc socjalną dla Podopiecznych i ich rodzin, żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.

Prosimy o wsparcie akcji.
Nasi wolontariusze będą zbierali datki do 28.04.2017 r.

Z góry dziękujemy!


Światowy Dzień Ziemi

W dniu 25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. Uroczysty apel zachęcający do dbania o swoje najbliższe otoczenie, przygotowali uczniowie klasy III pod opieką pani Agnieszki Puchali. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „W kierunku natury”. Światowy Dzień Ziemi to największe, ekologiczne święto obchodzone w dniu 22 kwietnia. Uczestniczy w nim ponad 190 państw. W tym dniu, każdy z nas powinien pomyśleć, co można zrobić, aby zachować czystość we własnym środowisku i żyć w zgodzie z naturą.


Konkurs recytatorski

Dnia 28 kwietnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klasy I, II i III. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna oraz zespół nauczycieli klas I-III.

Celem konkursu była recytacja wiersza wybranego przez siebie autora poezji dziecięcej.Podczas  recytacji oceniane było:

  • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
  • interpretacja tekstu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój ).

Komisja w składzie:

A.Bartnik –Zajac

E.Bochniak

A.Puchala

Po wysłuchaniu recytacji uczniów, komisja w składzie wyłoniła zwycięzców przydzielając następujące miejsca:

I miejsce- Pawłat Natalia        klasa III

– Furmanek Julia       klasa III

– Bartoszek Nadia     klasa II

– Dmitrowicz Łucja  klasa I

II  miejsce- Ziętek Natalia    klasa II

– Maj Sandra       klasa I

– Jezierska Aleksandra   klasa II

III miejsce – Wójcik Martyna

–  Flak Amelia

– Kwiatosz Daniel

– Suszek Karolina

Wyróżnienia za strój otrzymują Karolina Suszek, Natalia Ziętek.


WYCIECZKA DO JURAPARK W BAŁTOWIE

W dniu 31.05.2017 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wyjeżdżali do Parku Rozrywki w Bałtowie. Podczas spaceru ścieżką dydaktyczną oglądaliśmy rekonstrukcje ok. 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt. Zwiedzaliśmy także Muzeum Parku Jurajskiego i Prehistorycznego Oceanarium. Podczas przejazdu amerykańskim autobusem szkolnym przez terem Zwierzyńca oglądaliśmy lamy, antylopy, strusie i inne zwierzęta. Podczas warsztatów plastyczno – paleontologicznych dzieci malowały figurki dinozaurów i amonitów oraz zdobyły informacje o życiu tych wymarłych grup zwierząt.Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie ekspozycji parków i pałaców. Dzieci oglądały modele najciekawszych zabytków architektonicznych powstałych w różnych okresach historycznych  na terenie Polski oraz poznali historię tych budowli. Ostatnim punktem naszej wycieczki był seans w kinie 5D oraz wspólne zabawy na placu zabaw gdzie dzieci mogły skakać na trampolinie i euro – bungy, zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, wczuć się w rolę kierowcy rajdowego, pływać po jeziorku urządzeniami wodnymi. Największym powodzeniem cieszyły się jednak karuzele, rejs na pokładzie Statku Pirackiego oraz zjazd kolejką górską, która oprócz ogromnej radości  fundowała  ….sporą dawkę strachu.

Wyjazd nadzorowali nauczyciele. Cała impreza przebiegała w miłej przyjaznej atmosferze. Była to dobra okazja do ukazania, że można zdrowo, czynnie i w ciekawy sposób spędzać wolny czas.

Impreza nie odbyłaby się bez sponsora, którym była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wysokiem.


Wakacje tuż, tuż… Pamiętajmy o bezpieczeństwie

W dniu 02.06.2017 r. pani pielęgniarka na spotkaniu z dziećmi szczegółowo omówiła jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczeń mógł również przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Podczas pogadanki profilaktycznej omówiono bezpieczne zachowania podczas wakacji.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość ta tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. Krzysztofa Stanickiego w miejscowym kościele. Następnie dzieci, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.Na początku uroczystości Pani dyrektor Agnieszka Bartnik-Zając powitała wszystkich, a następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Główną częścią uroczystej akademii był występ artystyczny, który przygotowali uczniowie klas III -VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Puchala i Pani Agnieszki Nowickiej. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.


WAKACJE

Już wakacje się zaczęły,

do widzenia szkoło!
Nie ujrzymy cię przez lato,

bawiąc się wesoło.

W kąt czytanki, w kąt rachunki,

książki i zeszyty!
Z nami czerwiec, z nami lipiec,

złotym słońcem szyty!

A gdy skończą się wakacje,

jak nam będzie miło,

że do ciebie, miła szkoło,

znów się powróciło.

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu!