AKTUALNOŚCI

Narodowe Czytanie

Podczas tegorocznej ósmej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Wśród nich znalazły się teksty Orzeszkowej, Konopnickiej, Prusa, Schulza, Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza i Rzewuskiego. Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w ogólnopolskie czytanie lektur. Wspólnie zaprezentowaliśmy fragmenty wybranych tekstów. Chętnych do wspólnego czytania nie brakowało.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 02 września uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą święta w kościele parafialnym. O godzinie 9.00 wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu rozpoczęła się w szkole uroczystość powitania nowego roku szkolnego. Głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Bartnik-Zając, która serdecznie powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów oraz grono pedagogiczne. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Ewy Wójcik. Po części artystycznej słowa do młodzieży skierowała Pani Beata Sagan Sekretarz Gminy Wysokie. Po części oficjalnej uczniowie udali się do przydzielonych klas i spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 02.09.2019r (poniedziałek).

Msza Św. w kościele parafialnym – godz. 8.00

Spotkanie w szkole  – godz. 9.00

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 19 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość ta tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą odprawioną o godz. 9:00 w miejscowym kościele przez naszego księdza proboszcza Krzysztofa Stanickiego. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice przeszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej o godz. 10:00  nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor szkoły Agnieszka Bartnik-Zając. Podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za ciężką pracę w tym roku szkolnym. Następnie pani dyrektor wręczyła: świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom z  bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem, świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz listy gratulacyjne dla rodziców nagrodzonych uczniów. Stypendia naukowe ufundowane przez Wójta Gminy Wysokie wręczyła Sekretarz Gminy Pani Beata Sagan. W dalszej części uroczystości uczniowie z klas siódmej i ósmej pod kierunkiem pań Anny Prus i Agnieszki Puchali przedstawili inscenizację pożegnania ze szkołą absolwentów. Następnie uczniowie spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach, gdzie  i dziękowali nauczycielom za ich trud, cierpliwość i poświęcenie.

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia we wrześniu! 

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019     odbędzie się 19 czerwca 2019 r ( środa).

Msza Św. w kościele parafialnym o godz. 9.00

Spotkanie w szkole  o godz. 10.00

DZIEŃ RODZINY

„Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta, w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś”.

(Peter Sellers)

31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Giełczwi odbyło się wielkie święto- Dzień Rodziny.  Obchody rozpoczęliśmy od konkursu talentów. Najmłodsi, czyli uczniowie klas 0-III przystąpili do konkursu plastycznego pt. „Ja i moja rodzina”. Wszyscy uczniowie mieli również szanse spróbować swoich sił w konkursie piosenki „Mam talent”. Uczestnicy wykazali się ogromnymi zdolnościami a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności.  Komisje konkursowe stanęły przed nie lada wyzwaniem, aby wyłonić zwycięzców. 

Druga część imprezy odbyła się w plenerze, gdzie na uczniów i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, ognisko i zawody sportowe.  Nie zabrakło również kreatywnych zabaw i gier organizowanych przez animatorów.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń i radości. Rodzinna atmosfera, wspaniała pogoda i szerokie uśmiechy naszych uczniów sprawiły, że na długo pozostanie on w naszej pamięci.

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”

W dniu 30 maja 2019 roku dwie uczennice z naszej szkoły uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w „Punkcie edukacji leśnej” Nadleśnictwa Świdnik nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Konkurs adresowany był  do członków Ligi Ochrony Przyrody – dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i  gimnazjum z terenu województwa lubelskiego.

 Celami konkursu było: popularyzowania Święta Polskiej Niezapominajki oraz Międzynarodowego Dnia Roślin, promowanie wiedzy o środowisku naturalnym i jego pięknie oraz kształtowanie optymistycznego spojrzenia na świat przyrody. Konkurs organizowany był przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie.

 W konkursie plastycznym na poster uczennice z klasy VIII Patrycja Romanek i Zuzanna Pielecha zajęły II miejsce.

Grupa Zaelektryzowani

    22 maja naszą szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani. Przedstawili nam niecodzienną lekcję pt. Fizyka wszędzie styka. Podczas pokazu w ciekawy, widowiskowy a zarazem zabawny sposób zaprezentowano różnorodne eksperymenty fizyczne i chemiczne. Uczniowie mogli m.in. zaobserwować powstawanie chmury w szklanym słoju,  tworzenie mgły, sprawdzić wpływ helu na struny głosowe oraz wykonać „kolorowy test”. Wielką zaletą była duża kolekcja rekwizytów oraz możliwość aktywnego uczestniczenia dzieci w prezentowanych eksperymentach. Lekcja zrobiła na nich ogromne wrażenie.

Tekst: Iwona Tomiło

Maks Matematyczny – wyniki

7 marca 2019 r. chętni uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w kolejnej edycji internetowego i interaktywnego konkursu matematycznego „Maks Matematyczny” pod nadzorem szkolnego koordynatora Pani Anny Prus. Najlepszy wynik w szkole osiągnęły uczennice klasy ósmej Klaudia Hajduk zdobywając drugie miejsce w województwie, Patrycja Romanek, która zajęła 3 miejsce w województwie oraz uczennica klasy czwartej Nadia Bartoszek zajmując 5 miejsce w województwie.

Wszystkim uczniom gratulujemy otrzymanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Wsparcie dla naszej szkoły

 
"Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to co ma,
lecz przez to,
czym się dzieli z innymi"
                                       Jan Paweł II

   W ramach wsparcia Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka otrzymała ufundowany przez Radę Rodziców sprzęt nagłaśniający. Przekazania dokonała Pani Przewodnicząca  Edyta Poniewozik .

   Swe podziękowania kierujemy także dla Pana Wiesława Dobrzyńskiego – właściciela FOTO – WIDEO „Widok” w Wysokiem, który ufundował dla szkoły tablicę magnetyczną (suchościeralną).

                   SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY NASZYM FUNDATOROM

Pierwszaki podczas pracy z tablica interaktywna

Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym        krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Dzieci klasy I podczas zajęć  z radością i ogromnym zaangażowaniem tworzą i modyfikują kolorowe rysunki. Wykonują również ćwiczenia interaktywne wyświetlane na tablicy.  Tablica służy nam także w czasie zajęć do wyświetlania filmów, zdjęć, obrazów graficznych. Mamy możliwość wykorzystywania podręcznika multimedialnego który jest skorelowany z podręcznikiem dla dzieci co stanowi dodatkową ciekawą atrakcję.

Wykorzystywanie na lekcji ćwiczeń interaktywnych przygotowanych samodzielnie przez nauczyciela lub wykorzystanie już istniejących dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie ma  wpływ   na  podniesie jakości nauczania oraz urozmaicenie zajęć. Uczniowie mają także możliwość grać z zespołowe gry planszowe.

Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I

W dniu  14 maja uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią  odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Podczas pobytu   mieli możliwość zapoznać się z wyglądem biblioteki, jej zasobami , sposobem poukładania księgozbioru. Pani bibliotekarka w przystępny sposób przekazała dzieciom kolejne etapy przy powstaniu książki,
 poznali drogę jej powstania, od autora , poprzez wydawców,  ilustratorów,
drukarzy,  księgarzy i bibliotekarzy, aby trafić w ręce czytelnika. Zadaniem dzieci było 
właściwe przyporządkowanie kartoników z opisami wykonywanych czynności 
w drodze powstawania książki. Dzieciom bardzo się ta lekcja podobała.

NOWE KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W listopadzie 2018 r. nasza szkoła złożyła za pośrednictwem Wójta Gminy Wysokie wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten zostały zgłoszony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2017 – Priorytet 3 i zyskała dofinansowanie na kwotę 2480 złotych (1984zł. kwota dotacji z budżetu państwa + 496 zł. wkład własny organu prowadzącego Urzędu Gminy w Wysokiem ).  Tym samym znaleźliśmy się wśród placówek oświatowych, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” 
Głównym celem powyższego Programu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Naszym celem jest wzmocnienie roli książki w życiu dziecka. 

Oprócz zakupu książek zaplanowaliśmy szereg działań promujących czytelnictwo i współdziałanie ze środowiskiem lokalnym oraz Biblioteką Publiczną w Wysokiem. 

Wycieczka – „MAGICZNE OGRODY”

10 maja uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów” w Trzciankach koło Janowca. Magiczne Ogrody to miejsce przepełnione baśniowymi historiami i istotami. Na samym wejściu czaruje mnogością przepięknych kwiatów, drzew, krzewów, strumyków. Uwagę przykuwają również zamieszkujące je tajemnicze, baśniowe istoty m.in. skrzaty Bulwiaki, smoki, wróżki Smużki, Mordole oraz waleczne krasnoludy.

     Pośród przepięknego otoczenia natury odnaleźć można bogato wyposażone place zabaw: zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele.  Wspaniałą atrakcją dla naszych uczniów okazał się przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę.

     W przerwie między zabawami dzieci zjadły ciepły, smaczny posiłek oraz zakupiły oryginalne pamiątki.

    „Magiczne Ogrody” to wspaniałe miejsce, w którym każde dziecko może przeżyć niesamowitą przygodę i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

    Nad bezpieczeństwem dzieci podczas wycieczki czuwały: p. Elżbieta Bochniak, p. Iwona Tomiło i  p. Ewa Pulikowska.

Tekst: Iwona Tomiło

„Witaj majowa jutrzenko…”

Dnia 8 maja 2019 r. odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

Uczniowie klas V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Dzień Ziemi

W dniu 26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Ziemi”. Uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej przygotowali pod kierunkiem pani Agnieszki Puchali uroczysty apel. Jego celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony zagrożonych gatunków fauny i flory, a także uwrażliwienie na niebezpieczeństwa czyhające ze strony człowieka. Hasłem Dnia Ziemi w 2019 roku jest ochrona gatunków zagrożonych.

Dzień Ziemi ma na celu przede wszystkim przypomnienie ludziom na całym świecie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Dzień ten ma zmusić do refleksji nad losem naszej planty. Nasza planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o jej środowisko naturalne. 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

 które niesie odrodzenie duchowe,

 napełni wszystkich spokojem i wiarą,

 niech da siłę w pokonywaniu trudności

 i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

    Zdrowych, spokojnych świąt spędzonych

               w gronie najbliższych

                             życzy

                    Dyrektor Szkoły

          Agnieszka Bartnik- Zając 

MISTERIUM WIELKANOCNE

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz nad triumfem zmartwychwstania. Temu celowi w naszej szkole posłużył przygotowany pod kierunkiem Pani Bożeny Reszki apel.  Przybliżył on wydarzenia z Męki Pańskiej, pomógł młodym ludziom przygotować się do prawdziwego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Wszyscy ze skupieniem wsłuchiwali się w słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego. Inscenizacja pomogła zebranym przygotować się do prawdziwego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Spotkanie zakończyło się życzeniami, które złożyli wszystkimi uczniowie i  Pani Dyrektor. 

Kiermasz świąteczny

W dniu 11.04.2019 w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszych uczniów. Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz najbardziej potrzebujących w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

14 rocznica śmierci Jana Pawła II

02 kwietnia uczniowie klasy piątej i szóstej z P. Anną Prus przygotowali uroczysty apel upamiętniający 14 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Uroczystość ta była hołdem oddanym przez uczniów naszej szkoły największemu Polakowi wszech czasów – Świętemu Janowi Pawłowi II oraz podziękowaniem za jego pontyfikat, będący darem dla każdego z nas.

Konkurs Trzymaj Formę

14 marca 2019 roku uczniowie z klasy VIII wzięli udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę.Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów zainteresowani zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Podczas pierwszego etapu konkursu, który odbył się w szkole uczniowie rozwiązywali samodzielnie zadania konkursowe  on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego.

Maks Matematyczny

7 marca 2019 r. chętni uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w kolejnej edycji internetowego i interaktywnego konkursu matematycznego „Maks Matematyczny”. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.Tym razem uczniowie rozwiązywali dwa wybrane zadania z historycznych edycji. Zadania były w formie gier matematycznych.

Dzień Babci i Dziadka

„To czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia, oraz co najważniejsze ciasteczka”.                                                                                               

                                                                                                                    (Rudolph Giuliani)

8 lutego 2019 r. do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście: Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klas 0-III specjalnie dla nich  przygotowali i zaprezentowali swoje programy artystyczne. Poprzez wiersze, piosenki, inscenizacje i taniec wyrażali swą miłość, wdzięczność i szacunek dla Babć i Dziadków.

Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie:  Pani Elżbieta Bochniak, Pani Ewa Wójcik i Pani  Iwona Tomiło.

Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy dla naszych wspaniałych  gości sto lat a dzieci rozdały własnoręcznie wykonane upominki.

Był to wspaniały dzień, pełen radości, wzruszeń i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie.

Tekst Iwona Tomiło

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w gminie Wysokie

27 stycznia br. Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wysokiem byli organizatorem konkursu, w którym wzięliśmy udział. Z naszej szkoły kolędy i pastorałki zaprezentowały uczennice klas  II, IV, V i VI. Były to: Amelia Flak, Natalia Pawłat, Wiktoria Bartoszek, Oliwia Bartoszek, Aleksandra Jezierska, Magdalena Jezierska. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymały Amelia Flak oraz Magdalena Jezierska. Wyróżnieni otrzymali okazałe puchary zakupione przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , a od władz gminy pendrive i słodycze.

VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing”

Dnia 28 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie został zorganizowany VI Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Bartoszek kl 6, w piosence Faded oraz duet Wiktoria Bartoszek kl.6 i Amelia Flak kl 5 w piosence October and April.
Serdecznie gratulujemy młodym artystom pięknych występów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Clown Walduś

      14 stycznia do Szkoły Podstawowej w Giełczwi po raz kolejny zawitał Clown Walduś, który zaprezentował swój program artystyczny pt. „Grzeczność i kultura osobista to jest sprawa oczywista”.

    

Na widowni zasiedli uczniowie klas 0-VIII. Program Clowna Waldusia obfitował w liczne sztuczki zręcznościowe, żarty, psikusy i konkursy. Śmiechu było co niemiara. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie naszego gościa. Odważnie podejmowali się realizacji powierzonych zadań a ich wysiłki nagradzane były gromkimi brawami oraz słodyczami.

Clown Walduś nie tylko rozbawił nas do łez, ale zwrócił również uwagę  na to jak ważna jest grzeczność i kultura osobista. Warto używać słów: „dziękuję”, „proszę” i „przepraszam”.

  Nasi uczniowie bawili się doskonale i już czekają na kolejne spotkanie z Clownem Waldusiem.

Dziękujemy i serdecznie zapraszamy.

Tekst Iwona Tomiło

Warsztaty edukacyjne „Polska-moja Ojczyzna”

W dniu 11 stycznia w naszej szkole odbyła się krótka prelekcja podsumowująca  100- lecie niepodległości Polski .Uczniowie w przystępny sposób zgłębiali wiedzę historyczną. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz mogli sfotografować się w historycznych strojach.

Jasełka i wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek, które corocznie przygotowują uczniowie naszej szkoły. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania i modlitwy prowadzonej przez księdza proboszcza Krzysztofa Stanickiego  włączyli się wszyscy obecni na wspólnej wigilii, a więc zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci. Po występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Bartnik- Zając, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znajdowały się wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Tekst Ewa Wójcik

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W ramach akcji  „Razem na Święta” wolontariat w naszej szkole zorganizował w dniu 19 grudnia 2018 roku kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć plastycznych. Do kupienia podczas kiermaszu były bombki, choinki, stroiki świąteczne oraz inne ozdoby choinkowe.

 

Uczniowie chętnie nabywali wykonane ozdoby, a uzyskane środki pieniężne  w kwocie 485,00 zł zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Tekst Anna Prus

Hej kolęda, kolęda….

Tradycją naszej szkoły stało się , że co roku uczniowie klasy VI organizują   klasowy koncert kolęd. Następnie rozpoczynają kolędowanie odwiedzając wszystkie klasy – starszych i młodszych kolegów oraz nauczycieli.

W tym roku w murach szkoły rozbrzmiewały między innymi  utwory: ,, Cicha noc’’, ,, Bóg się rodzi’’, ,, Wśród nocnej ciszy’’, ,, Jest taki dzień…’’itd.  Za przygotowanie uczniów odpowiedzialna była Agnieszka Bartnik- Zając.

Wszyscy bardzo chętnie zapraszali kolędników do swoich sal i wspólnie śpiewali.

                      Piękny zwyczaj kolędowania przetrwał do dziś…

Tekst Agnieszka Bartnik – Zając

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Na zbliżające się Święta

pragnę złożyć życzenia

przeżywania Bożego Narodzenia

w zdrowiu, radości

i ciepłej , rodzinnej atmosferze.Kolejny zaś Nowy Rok

niech będzie czasem pokoju

oraz realizacji osobistych zamierzeń.Dyrektor Szkoły

Agnieszka Bartnik- Zając

 

„W pracowni Świętego Mikołaja”

6 grudnia-ten dzień co roku budzi w dzieciach same pozytywne emocje. Wszystkie niecierpliwie wypatrują najważniejszego gościa- Świętego Mikołaja. Dla uczniów naszej szkoły 6 grudnia był również wyjątkowy.

Rankiem dzieci otrzymały drobne upominki w postaci słodkości a potem autobusem wyruszyliśmy na spektakl „W pracowni Świętego Mikołaja” do Krzczonowa. Przed wejściem na salę złożyliśmy zebrane kilka dni wcześniej słodycze wspierając tym samym akcję „Polacy-Rodakom”.

Spektakl „W pracowni Świętego Mikołaja” przygotowany przez rodziców i nauczycieli zachwycił nas i wprowadził w magiczny, przedświąteczny nastrój.

Wartka akcja, ciekawe dialogi, piękne i kolorowe kostiumy  nie pozwalały oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Zgromadzone na sali dzieci brały czynny udział podczas przedstawienia co niewątpliwie wywołało na ich twarzach dużo uśmiechu i radości.

Na koniec dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem oraz zjeść przepyszne pierniczki przygotowane przez jego pomocników. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uśmiechnięci. Ten dzień na długo zapadnie nam w pamięci.

Dla naszych uczniów była to  także cenna lekcja tego, jak ważna jest współpraca, zgodne działanie i radość nie tylko z otrzymywania, ale także dzielenia się i obdarowywania innych.

Tekst Iwona Tomiło

ZABAWA ANDRZEJKOWA

22 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Andrzejki to przede wszystkim zabawa, a jednocześnie przejaw szacunku dla staropolskich tradycji i obrzędów ludowych.Samorząd Uczniowski przygotował mnóstwo andrzejkowych wróżb i zabaw na tę okazję. Wszyscy uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki, a w przerwach na nich czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Tekst Natalia Milanowska

„Mirabelka kiełkująca historia w 100licy”

W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Mirabelka kiełkująca historia w 100licy” uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Giełczwi wzięli udział w warsztatach czytelniczych organizowanych przez Filię GBP w Giełczwi.

Warsztaty zostały przeprowadzone w sali gimnastycznej. W czasie warsztatów były czytane fragmenty książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza, na podstawie której Barbara Morawiec red. nacz. Lustra Biblioteki opracowała scenariusze do tych warsztatów.

 

Konkurs plastyczny pt. „Polska- moja Ojczyzna”

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Polska- moja Ojczyzna”.

Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku dla naszej Ojczyzny i jej historii, wzmacnianie uczuć patriotycznych oraz rozwijanie pomysłowości i  wyobraźni plastycznej dzieci.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II i klasa III.

Ocenie podlegały: technika wykonania pracy, estetyka, pomysłowość i zgodność z tematem.

Mali artyści wykazali się ogromnym zaangażowaniem a ich prace zostały wyeksponowane na szkolnej gazetce.

Gratulujemy wszystkim uczniom talentu i pomysłowości oraz zachęcamy do  udziału w kolejnych konkursach.

Tekst Iwona Tomiło

ŚNIADANIE DAJE MOC

W dniu 08.XI.2018 r. , jak  co roku, uczniowie klas 0-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.
 
Zanim uczniowie przystąpili do przygotowania posiłku, wychowawcy przeprowadzili prelekcję, które miały ma celu zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia w diecie dziecka.
Akcja miała również uświadomić uczniom konieczność spożywania na co dzień owoców i warzyw ze względu na ich wartości odżywcze. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc rodziców, którzy zaopatrzyli nas w niezbędne artykuły potrzebne do przygotowania smacznego śniadania. Dzielne przedszkolaki również z powodzeniem zmagały się z przygotowaniem posiłku. Starały się, aby własnoręcznie wykonane kanapki były smaczne, estetyczne a przede wszystkim zdrowe.
Tekst Ewa Wójcik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA